تبلیغات
دانشکده فوتبال - مطالب بهمن 1394
 
دانشکده فوتبال
دانش فوتبال خود را بالا ببرید
درباره وبلاگ
نظرسنجی
به نظر شما در فوتبال باشگاهی ایران كدام گروه از مربیان موفق ترند؟

نوجوانان فوتبالیست باید در ابتدای کار حرفه‌ای خود تست آسم بدهند. در صورتی که این تست انجام نشود، سلامت این افراد به خطر می‌افتد.

  به نقل از سایت MNT، محققان دانشگاه لندن اعلام کردند از آنجایی که ورزشکاران زیاد به بدن خود فشار می‌آورند، به ریه‌های آن‌ها نیز فشار می‌آید. بنابراین آن‌ها در معرض آسم هستند و باید از این نظر چک شوند.

مدیر این تحقیقات می‌گوید: تست آسم فوتبالیست‌ها باید در سنین پایین‌تر انجام شود. آسم ورزشکاران باعث سرفه، عطسه، تنگی‌نفس و گرفتگی سینه می‌شود. ممکن است تورم در راه‌های تنفس آن‌ها باعث آسیب رسیدن به ریه‌های آن‌ها شود. فوتبالیست‌ها باید مرتبا تست آسم بدهند. در صورتی که نشانه‌های آسم در آن‌ها مشاهده شد، باید به خوبی درمان شوند و دارو مصرف کنند. هر دو یا سه سال یک بار باید آزمایش آسم انجام شود. این آزمایش حدود یک ساعت به طول می‌انجامد و حدود 200 پوند هزینه دارد.

نوع مطلب : پزشکی در فوتبال ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

آسیب‌دیدگی‌ یکی از نگرانی‌های اصلی فوتبالیست ها است. درد زانو مشکل بیشتر افرادی است که تمرین می‌کنند. دانستن راه‌های درمان زانو درد می‌تواند به بازیکنان کمک کند.

  در صورتی که از زانو درد جلوگیری نشود ممکن است که به آرتروز تبدیل شود.

راه‌های زیر می‌تواند به پیشگیری و درمان زانو درد کمک کند:

1. قدرتمند کردن عضلات ران

تحقیقات نشان داده است که ضعیف بودن عضلات ران که به آنها عضلات چهار سر نیز گفته می‌شود باعث زانو درد می‌شود. هنگامی که این عضلات را قدرتمند کنید، زانوها ثبات بیشتری پیدا می‌کنند و بهتر می‌توانند وزن را تحمل کنند. انجام ورزش‌های قدرتی نادرست نیز باعث افزایش زانو درد می‌شود.

انجام حرکاتی همچون اسکات و کشیدن پاها می‌تواند به قدرتمند شدن عضلات پا کمک کند.

2. قدرتمند کردن عضلات لگن

علاوه بر قدرتمند کردن عضلات چهار سر ران، افزایش قدرت عضلات لگن نیز باعث کاهش زانو درد می‌شود. مطالعات اخیری که در مجله پزشکی ورزشی منتشر شده است نشان می‌دهد که 12 هفته‌ انجام ورزش‌هایی بر روی عضلات لگن دو تا پنج بار در هفته‌ باعث کاهش درد و افزایش کیفیت زندگی می‌شود. ورزش‌هایی که به قدرتمند شدن لگن کمک می‌کنند عبارتند از: کشیدن پاها از بغل و حرکت پل‌.

برای انجام حرکت پل بر روی کمر دراز بکشید. زانوها را خم کنید. به آرامی کمر را بلند کنید تا جایی که پاها و کمر با زانوها در یک راستا قرار بگیرد. دو ثانیه صبر کنید و دوباره کمر را پایین بیاورید.

3. بیشتر حرکت کنید

بیش از 50 مطالعه مختلف نشان داده‌اند که انجام ورزش باعث کاهش زانو درد می‌شود و کارایی را افزایش می‌دهد. تنها باید با پزشک خود مشورت کنید تا بفهمید چه نوع ورزشی برای شما مناسب‌تر است.

4. کفش‌های خود را عوض کنید

نوع کفش می‌تواند در کاهش زانو درد تاثیرگذار باشد.

بررسی‌ها نشان داده است کفی‌هایی که هلالی هستند می‌توانند تا حدودی از زانو درد بکاهند.

5. شنا کنید

انجام ورزش‌هایی که در آب انجام می‌شوند برای سلامت زانو بسیار مناسب هستند. انجام ورزش‌های آبی به افزایش قدرت و چابکی بدن کمک می‌کند. انجام این ورزش‌ها سه بار در هفته‌ و به مدت شش هفته‌ توصیه می‌شوند.

انجام ورزش‌های آبی به افزایش انعطاف پذیری و چابکی بدن کمک می‌کند.

نوع مطلب : پزشکی در فوتبال ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 13 بهمن 1394 :: نویسنده : انجمن مربیان فوتبال

آپلود عکس

کارکرد تمرین : پاس دادن و حرکت پابه توپ  و تغییر جا

تعداد بازیكنان : به دلخواه

امكانات : مانع ـ

نحوه اجراء: به مانند شكل بازیکنان پاس داده و جای هم می روند.


** جهت ثبت نام در انجمن مربیان و بازیکنان فوتبال ایران و خرید فیلمهای آموزشی فوتبال اینجا را کلیک کنید**


نوع مطلب : تمرینات فوتبال ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

بازیکن سابق تیم بایرن مونیخ در یادداشتی شرایط نگاه داشتن و حفظ خط دفاعی در زمان از دست دادن توپ را تشریح کرد.

  وحید هاشمیان در این یادداشت نوشت: "این چند وقت بیشتر در مورد مسایل گوناگون مطلب نوشتم یا کار کردم ولی مطالب فنی ننوشتم. اما اکنون در این مطلب قصد دارم تجربیات و آموخته‌هایم را برای فوتبال‌دوستان ( البته مربیان که اصولی کار کرده‌اند این مطلب را به خوبی می‌دانند) ساده‌تر بیان کنم.

بخشی از یک تیم دفاع آن تیم است که به صورت سه یا چهار نفره یا پیوسته در حال تغییر بین سه یا چهار نفر صورت می‌گیرد (مثل تیم بایرن مونیخ با گواردیولا).

حرکت دفاعی تیم با توجه به وضعیت توپ دو نوع است:

١- حرکت تیم به صورت طولی

یک: پیشروی/ دو: حفظ خط/ دفاع سه: عقب‌نشینی

٢- حرکت عرضی تیم

- در این حرکت کل دفاع تیم به صورت زنجیره و کم کردن فاصله بین نفرات دفاع وقتی تیم حریف در کنار زمین صاحب توپ است، انجام می‌گیرد. ( البته زمان‌هایی هم وقتی که تیم صاحب توپ است، خط دفاع این حرکت را برای از دست دادن احتمالی توپ انجام می‌دهد ولی الان نظر ما روی دفاع خالص است)

حال فقط در مورد قسمتی از این حرکت یعنی حفظ خط دفاعی بعد از، از دست دادن توپ نکاتی را یادآور می‌شوم:

- سبک بعضی از مربیان مانند گواردیولا بدین صورت است که فاصله بازیکنان در زمان حمله به هم نزدیک است (بیشتر در مرکز زمین حریف و کناره‌ها آزاد) و از این طریق حرکات ترکیبی زیادی به چشم می‌خورد و به همین صورت وقتی که توپ را از دست می‌دهند نیز به سرعت عملیات بازپس گیری توپ را شروع می‌کنند و چون فاصله خطوط تیم ( دفاع، هافبک، حمله) به هم نزدیک است و با بستن عمق و پاس عمقی و بوجود آوردن برتری نفری در نزدیکی فرد صاحب توپ و گرفتن زمان و فضا از حریف و بدلیل شرایط گفته شده بالا، خط دفاع وضعیت خود را ثابت نگه می‌دارد. ( البته سال پیش در مقابل ولفسبورک و رئال مادرید بدلیل رعایت نشدن بعضی اصول ذکر شده شکستهای سنگینی دادند).

به همین دلیل چند اصول برای حفظ خط دفاعی بعد از از دست دادن توپ وجود دارد:

١- بازیکن صاحب توپ حریف تحت فشار است و موقعیت دادن پاس عمقی ندارد. ( پاس عرضی یا رو به عقب ممکن است)

٢- امکان زدن توپ بلند از طرف گلر و دفاع حریف پشت خط دفاع خودی ممکن نیست.

٣- تیم بصورت مناسبی در مقابل تیم حریف و توپ قرار گرفته و سازماندهی شده است.

چرا خط دفاعی یک تیم وقتی شرایط برای حفظ خط دفاعیش مناسب است، نباید عقب نشینی کند؟

- بدلیل بوجود آمدن فاصله بین خطوط سه گانه تیم که نتیجه دادن زمان و فضا به حریف است.

- کدام بازیکن نقش مهمی دارد، زمانیکه یک تیم می خواهد بعد از، از دست دادن توپ حفظ خط دفاعی بالا بماند؟

- در این نوع بازی نقش گلر به عنوان لیبرو بسیار مهم است که با خروج‌های به موقع از منطقه ۱۸ قدم پاس‌های حریف پشت دفاع خودی را خنثی می‌کند. یکی‌ از دلایل مهمی‌ که نویر اکنون بهترین گلر جهان محسوب می‌شود، همین دلیل است.

حال حفظ خط دفاعی با توجه به عدم رعایت اصول لازم ذکر شده یا نداشتن شناخت لازم به این روش در تمام زمان بازی یک بازی خطرناک در مقابل تیمهایی که سبک بازیشان ضد حمله یا بازی طولی و استفاده از فضای پشت دفاع حریف است، خودکشی به حساب می‌آید.

همچنین بازی آفسایدگیری با حفظ خط دفاع بعد از، از دست دادن توپ بسیار با هم تفاوت می‌کند و توسط بسیاری اشتباه گرفته می‌شود.

بحث در فوتبال پایانی ندارد و هر کس می‌تواند از دید خود تحلیل و تفسیر کند و قابل احترام است و من از نظر و دید خودم و آموخته‌هایم فقط به صورت کوتاه بخشی کوچک ولی مهم از وظایف دفاع را نوشتم و قطعا استادان و پیشکسوتان نیز نظرات دارند و….

در پایان به یک جمله از مورینیو اشاره می‌کنم: نکات و اطلاعات کوچک نتیجه بازی‌های مهم را مشخص می‌کند."

نوع مطلب : تاکتیک شناسی در فوتبال ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


تیم هاوارد معتقد است صحبت با هم تیمی‌ها اگر به شیوه صحیح صورت بگیرد، بسیار مثبت است

اگر مدافعین و هم تیمی‌ها از زیاد صحبت کردن بیش از حد من احساس نارضایتی دارند، پس چگونه می‌توان به عنوان یک دروازه‌بان در صحبت‌ها تعادل برقرار کنم؟
من زیاد صحبت می‌کنم اما زمانی ارزش پیدا می‌کند که در آن احترام باشد. من فکر می‌کنم که صحبت با بازیکنان روند مثبتی در تیم ایجاد می‌کند. زمانی که آن‌ها می‌گویند: «برای فریادت تشکر می‌کنم یا صحبت خوبی بود.»، این روند مثبت به خوبی حس می‌شود. آن‌ها با گفتن: «باشه من چیزی را که گفتی انجام می‌دهم»، به من اعتماد به نفس می‌دهند. شما تنها باید به روند مثبت سازی تیم و به بازیکنانی که از پشت سر خود اطلاعی ندارند کمک کنید. در غیر این صورت هرگز حرف های زیاد و متداوم مفید واقع نمی‌شود.

دروازه‌بان‌هایی هستند که همیشه با کلمات آزاردهنده و منفی، جو بدی را در تیم حاکم می کنند. در واقع اگر صحبت های یک دروازه بان اینگونه باشد هیچ فایده ای برای تیم ندارد، بلکه بسیار مظر است.

منبع : سایت کانون مربیان فوتبال** جهت ثبت نام در انجمن مربیان و بازیکنان فوتبال ایران و خرید فیلمهای آموزشی فوتبال اینجا را کلیک کنید**

نوع مطلب : تکنیک در فوتبال ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :