تبلیغات
دانشکده فوتبال - مطالب مهر 1394
 
دانشکده فوتبال
دانش فوتبال خود را بالا ببرید
درباره وبلاگ
نظرسنجی
به نظر شما در فوتبال باشگاهی ایران كدام گروه از مربیان موفق ترند؟

پزشک تیم فوتبال فولاد خوزستان با تاکید بر اهمیت مصرف آب در فوتبالیست ها، گفت: حتی بازیکنانی که در آب و هوا و مناطق سردسیر فعالیت ورزشی انجام می‎دهند نیز ممکن است دچار کم‎آبی شوند.

"اکبر مرادی" اظهار کرد: دو سوم از وزن بدن انسان را آب فرا گرفته که این خود گواهی است بر میزان اهمیت آب در بدن یک انسان.

وی ادامه داد: انسان به طور متوسط روزانه باید 2.5 لیتر آب مصرف کند و هر چقدر میزان تعریق در بدن بیشتر باشد، میزان آب مصرفی انسان نیز باید افزایش پیدا کند؛ کما این‎که در بازیکنانی که تعریق در آن‎ها زیاد صورت می‎گیرد، این نیاز به بالای 4 لیتر آب در روز می‎رسد.

پزشک تیم فوتبال فولاد خوزستان افزود: با این حال، مصرف تنها آب نیز به هیچ وجه صلاح نیست؛ چرا که با توجه به میزان تعریقی که بازیکن انجام می‎دهد، الکترولیت‎های بدن او نیز باید به نوعی جبران شود؛ به این معنا که مصرف آب به همراه الکترولیت می‎تواند یون‎ها و الکترولیت‎های از دست رفته مثل سدیم، کلسیم و پتاسیم را که به همراه تعریق از بدن خارج می‌شود، جبران کند.

وی بیان کرد: چنانچه آب و الکترولیت از دست رفته جبران نشود، بدن دچار نوعی شوک درونی می‎شود که این باعث می‌شود عضلات بازی به صورت هماهنگ کار نکنند، غلظت خون بالا برود و فرد دچار سرگیجه و تهوع شود و چنانچه آب بیش از حد در بدن هدر برود حتی ممکن است شوک ناگهانی و مرگ بازیکن را در پی داشته باشد؛ به همین دلیل است که گفته می‎شود فرد بدون آب حداکثر تا یک هفته می‎تواند زنده بماند ولی بدون غذا دو تا سه هفته نیز می‎تواند دوام بیاورد که همین موضوع اهمیت مبرم مایعات را نسبت به مواد غذایی جامد می‎رساند.

مرادی در پاسخ به این سوال که بازیکن قبل و حین فعالیت ورزشی چه میزان آب باید مصرف کند؟ گفت: بازیکن باید از دو ساعت قبل از فعالیت ورزشی به میزان نصف تا یک لیوان (100 تا 150 میلی لیتر) به فاصله هر 15 دقیقه، شروع به نوشیدن آب کند و پس از شروع فعالیت نیز این فاصله زمانی را کم و میزان نوشیدن آب را نیز افزایش دهد ولی طوری نباشد که فرد بیش از حد آب مصرف کند که باعث سرگیجه او شود.

وی درباره علائم کم‌آبی بدن دربازیکنان، بیان کرد: این موضوع را می‌توان از روی تعریق و رسوباتی که روی پیراهن، صورت و یا بازیکن ایجاد می‎شود، متوجه شد و مورد بررسی قرار داد؛ گذشته از این، تغییر رنگ، چروکیدگی و خشکی پوست نیز از دیگر علائم دچار شدن بازیکنان به کم‌آبی است.

پزشک تیم فوتبال فولاد خوزستان با بیان این‌که بازیکن فقط در هوای گرم دچار کم‌آبی نمی‎شود، گفت: معمولاً تصور بر این است که کنبازیی که در هوای سرد فعالیت می‎کنند به مصرف زیاد آب نیاز ندارند در صورتی که چنین تصوری صحیح نیست.

وی اضافه کرد: در آب و هوای سرد از آن جا که فرد می‎خواهد بدن خود را گرم نگه دارد، متابولیسم بدن او بالا می‎رود و زمانی هم که متابولیسم بالا رود، تعریق‎های نامحسوسی در بدن صورت می‎گیرد که باعث می‎شود بازیکن به آب نیاز پیدا کند؛ بنابراین و به عنوان مثال فوتبالیستی که در فصل زمستان در شهری مانند تبریز بازی می‎کند نیز به مصرف مایعات و الکترولیت نیاز دارد.

** جهت ثبت نام در انجمن مربیان و بازیکنان فوتبال ایران و خرید فیلمهای آموزشی فوتبال اینجا را کلیک کنید**


نوع مطلب : تغذیه در فوتبال ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

  تمرینات طولانی مدت و شدید نیازمند داشتن عادت‌های خاصی است که شامل تمرین و تغذیه سالم می‌شود.

  به نقل از سایت Myfitness pal، بازیکنان خوب با بسیاری از مشکلات پیش‌رو مقابله می‌کنند و بهانه‌هایی که باعث می‌شودتمرین نکنند را از پیش‌رو بر می دارند.

** چند راه‌حل برای مشکلات متداول پیش روی بازیکنان به شرح زیر هستند:

1. حل مشکل زمان

برای حل این مشکل بهتر است برای تمرین کردن خود بر‌نامه‌ریزی کنید. باید تمرین  را جزو اولویت‌های برنامه روزانه خود قرار دهید. اگر برای تمرین  کردن خود بر‌نامه‌ریزی کنید هر روز می توانید به هدف روزانه خود برسید. این بر‌نامه‌ریزی درباره تغذیه نیز بسیار مهم است.

2. صبح زود بیدار شدن برای تمرین 

اگر تمرین  و رژیم غذایی بدون بر‌نامه‌ریزی باشد به راحتی ترک خواهد شد اما اگر برنامه خاصی برای این کار داشته باشید بدن و ذهن به آن عادت می‌کند و کم کم شما احساس می کنید که برای شما صبح بیدار شدن آسان‌تر شده است. هر چقدر پشتکار بیشتری داشته باشید راحت‌تر می توانید به هدف خود برسید.

3. چگونه از تمرین  خسته نشوید

تمرین  ممکن است خسته کننده باشد. بنا‌بر‌این بهتر است تنوع در تمرین  ایجاد کنید تا تمرین شما جذاب‌تر شود. افراد با تغییر مکان تمرین و تغییر الگوی تمرین  تنوع ایجاد می‌کنند و انگیزه خود را بالا می‌برند. به ‌این‌ ترتیب گرایش شما به تمرین  کردن بیشتر می‌شود و شما به تمرین  متعهد می‌شوید.

4. کاهش وزن

میزان تمرین  و تغذیه خود را اندازه‌گیری کنید، بدین شکل بهتر می توانید بفهمید که دلیل کاهش پیدا نکردن وزن شما چیست. بهتر است به عقب برگردید و ببینید که چرا آنچه که می‌خواهید را با میزان تمرین  که انجام می‌دهید به دست نمی‌آورید.

شاید نیاز دارید که بیشتر تمرین  کنید یا کمتر کالری دریافت کنید تا به نتیجه‌ بهتری برسید. اگر فکر می کنید که درست تمرین  می کنید کمی صبر کنید. شاید بدن شما به زمان بیشتری برای عادت کردن نیاز دارد.

5. با هدف تمرین  کنید

اگر بدون هدف به سمت تمرین  و تغذیه سالم بروید شاید به هدف خاصی نرسید. تعیین کردن هدف برای تمرین  و تغذیه باعث افزایش انگیزه شما می‌شود. بنا‌بر‌این هدف بلند مدت داشته باشید. داشتن هدف باعث می‌شود که هر روز تمرین  کنید و دلایلی برای این کار داشته باشید.

6. برنامه غیر قابل انجام را فاکتور بگیرید

باید واقع بین باشید. اگر انتظارات شما بیش از حد زیاد باشد و نتوانید به اهداف خود برسید، ناامید می شوید. برای مثال اگر نمی توانید هفت روز در هفته‌ به تمرین  بروید. در بر‌نامه‌ریزی خود روزهای کمتری را به تمرین  اختصاص دهید.

7. انتخاب غذا

غذاهایی را انتخاب کنید که سالم باشند اما آماده کردن آنها سخت نباشد. شما باید از غذایی که می‌خورید لذت ببرید. بنا‌بر‌این غذاهای سالمی را انتخاب کنید که دوست دارید. در برنامه غذایی خود میوه، سبزیجات، لبنیات، کربوهیدرات و پروتئین را فراموش نکنید. سعی کنید در طول هفته‌ برنامه غذایی خود را تغییر دهید یا از دستور غذاهای جدید استفاده کنید.

8. از کجا شروع کنید

از برنامه‌های تمرین  و غذایی سازمان یافته استفاده کنید تا به اهداف بلند مدت خود برسید. می توانید برای داشتن برنامه‌ای درست به متخصصان تمرین  و تغذیه مراجعه کنید.

اگر برنامه درستی داشته باشید هر روز تمرین شما مهم می‌شود. این که بدانید هر روز از برنامه برای شما فایده‌ای دارد انگیزه را برای ا‌دا‌مه‌ دادن افزایش می‌دهد.** جهت ثبت نام در انجمن مربیان و بازیکنان فوتبال ایران و خرید فیلمهای آموزشی فوتبال اینجا را کلیک کنید**

نوع مطلب : در کلاس مربیان بزرگ ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 20 مهر 1394 :: نویسنده : انجمن مربیان فوتبال


آپلود عکس

کارکرد تمرین : پاسهای کوتاه و حرکت بدون توپ ـ گل زنی و شوت

تعداد بازیكنان : به دلخواه

امكانات : مانع ـ

نحوه اجراء: به مانند شكل بازیکنان آبی به یکدیگر پاس داده و با چرخش شوت می زند


** جهت ثبت نام در انجمن مربیان و بازیکنان فوتبال ایران و خرید فیلمهای آموزشی فوتبال اینجا را کلیک کنید**


نوع مطلب : تمرینات فوتبال ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

سرعت بالا یکی از دغدغه‌های اکثر بازیکنان است. همان طور که تمرینهایی خاصی برای افزایش قدرت وجود دارند، تمرین هایی نیز برای افزایش سرعت انجام می‌شوند.

شش حرکت ورزشی که به افزایش سرعت بازیکنان کمک می‌کنند عبارتند از:

1. جهش متناوب

این حرکت برای بازیکنان بسیار مفید است و در افزایش سرعت تاثیرگذار است. این حرکت که شبیه به دوی سرعت اغراق شده است به بازیکنان می‌آموزد که چگونه از قدرت خود برای حرکت سریع‌تر استفاده کنند. برای این کار باید در حالت پرش بدوید و گام‌های بلند و جهشی بردارید. یعنی در هر گام بیشترین فاصله ممکن را بپیمایید.

2. کشیدن وزنه

در این حرکت بازیکنان یک وزنه را با طنابی به ناحیه کمر خود وصل می‌کنند و با وجود آن شروع به حرکت و دویدن می‌کنند. افزایش استقامت باعث می‌شود که قدرت بازیکن در دویدن بیشتر شود و سرعت او افزایش یابد.

این وزنه نباید آن قدر زیاد باشد که نتوانید با آن بدوید.

3. دویدن با وجود مانع

در این روش باید یک کش یا طناب را به ناحیه کمر ببندید و دو سر آن را به دست شخصی بدهید تا شما را از عقب نگه دارد. او باید تمام تلاش خود را برای جلوگیری از حرکت شما انجام دهد و شما نیز با تمام توان و قدرت شروع به دویدن کنید. این روش برای افزایش کارایی بازوها و زانوها در دویدن بسیار موثر است.

4. پریدن

این کار برای افزایش انعطاف بازیکنان بسیار مناسب است. پریدن را می‌توان به دو شکل انجام داد، در جا یا در حال دویدن هر دوی این روش‌ها برای افزایش سرعت مناسب هستند.

اگر پریدن را در حال حرکت انجام می‌دهید تصور کنید که زمین داغ است و شما می خواهید هر چه کمتر پا با زمین برخورد داشته باشد و می خواهید سریع حرکت کنید، در این حرکت زانو ها را تا جایی که می توانید بالا ببرید.

5. پرش همراه با توپ پزشکی

این حرکت به افزایش انعطاف پذیری ماهیچه‌ها و قدرت آنها کمک می کند. یک توپ پزشکی را در دو دست نگه دارید و در حالت اسکات قرار بگیرید. عضلات باسن را منقبض کنید و به سمت بالا و جلو بپرید. توپ را با زاویه 45 درجه به بالا پرتاب کنید، سپس دوباره به سمت جلو و پایین فرود بیایید و توپ را بگیرید.

6. استفاده از دستگاه Prowler

مقابل یک دستگاه Prowler بایستید کمی وزنه به دستگاه اضافه کنید. کمی خم شوید و در حالت اسکات قرار بگیرید. طوری که کمر صاف باشد و پاها نزدیک به دستگاه قرار بگیرند. دست‌ها را بر روی دو میله قرار دهید و سعی کنید که همراه با پرش دستگاه را به سمت جلو حرکت دهید.


نوع مطلب : بدنسازی در فوتبال ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

طبق گزارش محققان دانشگاه اکستر، نوشیدن آب چغندر حاوی میزان زیاد نیترات می‌تواند بر کارایی سرعتی و قدرت تصمیم گیری بازیکنان تاثیر بگذارد.

  این تاثیر بر بازیکنانی که فعالیت طولانی مدتی در زمین دارند، بیشتر است.

نتایج این تحقیقات که در مجله اروپایی فیزیولوژی کاربردی منتشر شده است، نشان می‌دهد که آب چغندر برای بازیکنان بسیار مفید است. پیش از این محققان دانشگاه اکستر دریافته بودند که نوشیدن آب چغندر معمولی می‌تواند به افراد کمک کند که 16 درصد بیشتر تمرین کنند.

در مطالعات اخیر، 16 بازیکنی که در تمرینات فعالیت داشتند، هفت روز متوالی 140 میلی لیتر آب چغندر پر نیترات مصرف کردند.

بعد از هفت روز تمامی این افراد  تست سرعت دادند. این تست از افرادی که پلاسبو مصرف کرده بودند نیز گرفته شد. محققان دریافتند افرادی که از آب چغندر پر نیترات استفاده کرده بودند، 3.5 درصد کارایی سرعتی بیشتر و سه درصد قدرت تصمیم گیری بهتری داشتند.

مدیر این تحقیقات می‌گوید: این مطالعات بسیار جالب بود. تاثیر آب چغندر می‌تواند باعث پیشرفت بازیکنان شود.بازیکنان با مصرف آب چغندر تصمیم گیری سریع‌تری خواهند داشت و بهتر از حریفان خود می‌توانند عمل کنند.

یکی از اساتید دانشگاه اکستر می‌گوید: بررسی‌ها نشان داده است که آب چغندر کارایی فیزیکی و سرعت تصمیم گیری بازیکنان در زمین مسابقه را افزایش می‌دهد.

تحقیقات نشان داده است که نیترات با آنزیم‌های موجود در آب دهان واکنش نشان می‌دهد و باعث تولید نیتریک اکسید در خون می‌شود.

نیتریک اکسید جریان خون و اکسیژن در عضلات را افزایش می‌دهد و به ‌این‌ ترتیب قدرت استقامت بازیکنان بالا می‌رود.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 5 مهر 1394 :: نویسنده : انجمن مربیان فوتبال
 
   آپلود عکس

کارکرد تمرین : پاسهای کوتاه و حرکت بدون توپ ـ گل زنی و شوت

تعداد بازیكنان : به دلخواه

امكانات : مانع ـ

نحوه اجراء: به مانند شكل بازیکنان آبی به یکدیگر پاس داده و با چرخش و دفاع زرد شوت می زند


** جهت ثبت نام در انجمن مربیان و بازیکنان فوتبال ایران و خرید فیلمهای آموزشی فوتبال اینجا را کلیک کنید**


نوع مطلب : تمرینات فوتبال ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :