تبلیغات
دانشکده فوتبال - مطالب آبان 1394
 
دانشکده فوتبال
دانش فوتبال خود را بالا ببرید
درباره وبلاگ
نظرسنجی
به نظر شما در فوتبال باشگاهی ایران كدام گروه از مربیان موفق ترند؟

داشتن آسیب‌دیدگی‌ در نواحی مختلف بدن بازیکنان را از تمرین کردن باز می دارد و باعث می‌شود افراد از اعضای ضعیف بدن خود به هنگام تمرین استفاده نکنند. این در حالی است که تمرین کردن شانس خوبی برای قدرتمند کردن اعضای آسیب‌دیده بدن است.

  برنامه ورزشی برای 12 آسیب‌دیدگی‌ شایع  فوتبال به شرح زیر است:

1. التهاب فاشیای کف پا

برای درمان این آسیب‌دیدگی‌ می‌توان از حرکات پرس، وزنه و چرخاندن کتل بال استفاده کرد. این آسیب‌دیدگی‌ در ناحیه پاشنه و کف پا درد ایجاد می‌کند. افرادی که این آسیب‌دیدگی‌ را دارند نباید حرکاتی که با بالا رفتن پاشنه همراه هستند انجام دهند. ‌دوچرخه‌سواری برای این افراد تا زمانی مناسب است که رکاب دوچرخه‌ را دقیقا در قسمت هلالی پا قرار ندهند. چرخاندن کتل بال با انجام شنای سوئدی نیز می‌تواند با بالا رفتن ضربان قلب این افراد کمک کند.

2. پیچ خوردگی زانو یا مچ پا

استفاده از دستگاه‌های الیپتیکال، دوچرخه ثابت و حرکات ورزشی که در کنار دیوار انجام می‌شوند برای این افراد مناسب هستند. افرادی که این آسیب‌دیدگی‌ را دارند بیشتر دوست دارند حرکت به جلو یا عقب باشد نه به طرفین. بنا‌بر‌این دویدن برای این افراد مناسب نیستند.

می توانید از دستگاه‌های الیپتیکال که هیچ وزن اضافی به بدن وارد نمی‌کنند، استفاده کنید. دوچرخه‌سواری نیز برای این افراد بی خطر است. به صورت ممتد بر روی این دستگاه‌ها ورزش نکنید. از ورزش‌های کوتاه مدت، شدید نیز می توانید استفاده کنید. از ورزش‌های ایزومتریک مانند ورزش‌های نشسته کنار دیوار استفاده کنید.

3. درد در استخوان ساق پا

وزنه زدن یا انجام ورزش‌های کوتاه مدت و شدید برای این آسیب‌دیدگی‌ مناسب است. اگر از پایین تنه زیاد استفاده کنید. این قسمت از بدن آسیب می‌بیند. هنگامی که ورزش‌های قلبی – عروقی انجام می دهید مراقب باشید که کمتر بر ساق پا فشار بیاورید. دویدن برای این افراد زیاد مناسب نیست، اما انجام شنا یا دوچرخه‌سواری هر دو خوب هستند. ورزش‌های قلبی – عروقی با شدت کم را انجام دهید.

4. شکستگی دست

ورزش اسکات برای این افراد مناسب است. تمرین هایی که این افراد می‌توانند انجام دهند بستگی به جای شکستگی دارد. اغلب شکستگی‌ها در نزدیکی قسمت پایانی دست است. تمرین های ایزومتریک نیز برای این افراد مناسب هستند. حرکت ورزشی YTW نیز بسیار مفید است. برای انجام این حرکت روی شکم بخوابید. قسمت سینه را از زمین بلند کنید و دست‌ها را یک بار با زاویه 45 درجه بالای سر، یک بار عمود بر بدن در کنار سینه‌ها و یک بار به صورت خمیده از ناحیه آرنج نگه دارید. در حال انجام این حرکات بدن شما شکل حروف انگلیسی YTW را به خود می‌گیرد.

5. کشیدگی همسترینگ

شنا و کشیدن پاها برای این مشکل مناسب هستند. بیشتر حرکات تمرینی که پایه و اساس آنها بر حرکت پاها است، برای این افراد مناسب نیستند. حتی دوچرخه‌سواری نیز برای این افراد مناسب نیست، زیرا باعث کشیده شدن همسترینگ می‌شود. شنا انتخاب مناسبی برای این افراد است به خصوص کرال سینه که بیشتر با حرکات دست و بالاتنه همراه است. از دستگاه‌های اکستنشن پا برای ورزش دادن عضلات چهار سر ران استفاده کنید. با این حال هر زمان که احساس کردید درد دارید این ورزش را متوقف کنید.

6. پارگی ACL/MCL

ورزش‌های مناسب برای این آسیب‌دیدگی‌ پلانک، دوچرخه ثابت و حرکت کلم (CLAM) هستند. بسیاری از افرادی که آسیب‌دیدگی‌ در ناحیه رباط‌های ACL و MCL پیدا می‌کنند بعد از چند سال پای آسیب‌دیده شان کوچک‌تر از پای دیگر می‌شود، زیرا آن را کمتر حرکت می‌دهند. برای انجام ورزش بر روی پا لازم نیست که زیاد زانو را خم کنید. می توانید بر روی لگن باسن و میان تنه تمرکز کنید. برای مثال در حرکت پلانک یا کلم ناحیه لگن حرکت می‌کند. برای انجام کلم به پهلو بخوابید کمی زانوها را خم کنید. با باز کردن پاها زانوها را از هم دور کنید پنج ثانیه صبر کنید و دوباره آنها را به هم نزدیک کنید.

7. سندرم IT‌

برای این مشکل می توانید حرکت اسکات انجام دهید یا بر روی ماشین پله تمرین کنید. IT رباطی است که در قسمت بیرون ران‌ها کشیده شده است. در حالی که پاها را زاویه 45 درجه به سمت بیرون قرار داده‌اید حرکت اسکات انجام دهید. از فشار بر روی پاشنه پا برای بالا آمدن استفاده کنید.

8. پارگی آشیل

افرادی که پارگی آشیل داشته اند می‌توانند ورزش هایی برای قدرتمند کردن میان تنه و کمر انجام دهند. می توانید بر روی دوچرخه ثابت نیز فعالیت کنید.

9. آسیب‌دیدگی‌ آرنج

این آسیب‌دیدگی‌ در بین تنیس بازان و گلف بازان شایع است. شنای سوئدی برای این آسیب‌دیدگی‌ مناسب است. این آسیب‌دیدگی‌ باعث می‌شود که به هنگام خم کردن بازو درد داشته باشید. البته در حرکت شنا باید فشار را از روی آرنج بردارید و وزن را بر روی شانه‌ها بیاندازید.

10. پارگی بافت ماهیچه‌ای ساق پا

دستگاه روئینگ، اسکات، لانژ و کشیدن پاها برای این آسیب‌دیدگی‌ خطر ساز نیستند. ورزش‌هایی که وزن بدن در آنها بر روی پاشنه پا بیافتد برای این آسیب‌دیدگی‌ مشکلی ایجاد نمی‌کنند.

11. درد در ناحیه پایین کمر

پرس پا و دوچرخه‌سواری هر دو برای این آسیب مشکلی ایجاد نمی‌کنند، هنگامی که کمر درد دارید بهتر است که بدن را حرکت دهید. ورزش‌های هوازی که شدت کمی دارند دوچرخه‌سواری و ورزش‌های الیپتیکال برای این آسیب‌دیدگی‌ مشکلی ایجاد نمی‌کنند. پرس‌هایی که ایستاده را از بالای سر انجام می‌شوند مناسب نیستند. انجام اسکات در حالی که با وزنه باشد و فشار زیادی به شانه‌ها بیاورد مشکل ایجاد می‌کند، زیرا به ستون فقرات نیز فشار می‌آورند.

12. آسیب‌دیدگی‌ عضله گرداننده شانه

اگر این آسیب‌دیدگی‌ خفیف باشد می توانید ورزش‌های الیپتیکال انجام دهید. می توانید برای ورزش کردن در این شرایط روی یک نیمکت بر روی شکم بخوابید و دست‌ها را به طرفین دراز کنید. ابتدا بدون وزنه این حرکت را انجام دهید و کم کم تا دو کیلوگرم وزنه اضافه کنید. می توانید حرکت اسکات یا پرس پا را انجام دهید.

نوع مطلب : پزشکی در فوتبال ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 20 آبان 1394 :: نویسنده : انجمن مربیان فوتبال
 

    آپلود عکس

کارکرد تمرین : پاسهای کوتاه و حرکت بدون توپ و شوتزنی

تعداد بازیكنان : به دلخواه

امكانات : مانع ـ

نحوه اجراء: به مانند شكل بازیکنان آبی به یکدیگر پاس داده و جای یکدیگر می روند و نهایتا شوت می زنند.


** جهت ثبت نام در انجمن مربیان و بازیکنان فوتبال ایران و خرید فیلمهای آموزشی فوتبال اینجا را کلیک کنید**


نوع مطلب : تمرینات فوتبال ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکی از دلایل گرفتگی عضلات بعد از تمرین، نداشتن تمرین مرتب و معمول است که در طول روز باید توسط فرد انجام شود که شایع‌ترین این گرفتگی، دردهایی است که فرد بعد از تمرین دچار آن می‌شود.

  عامل دومی که ممکن است منجر به گرفتگی و درد عضلات پس از تمرین شود، عدم آمادگی شخص است که در آن فرد به دلیل عدم انعطاف‎پذیری و استقامت لازم در انجام تمرینات ، دچار تنش‎ها، انقباضات و اسپاسم‎های شدید عضلانی می‎شود.

  علل سومی نیز وجود دارد که فرد در مواجهه با آن‎ها باید به پزشک متخصص و معتمد و یا ارتوپد مراجعه کند. این عوامل، دردها و پارگی‎های عضلانی، پارگی‎های تاندونی و رباطی هستند که خارج از دو مقوله قبلی و گرفتگی‎های معمولی است که برای بازیکن بوجود می‎آید.

وی بیان کرد: اولین نشانه گرفتگی عضلات در بازیکنان پس از تمرینات ورزشی، درد ملسی است که به وجود می‌آید و انقباضات شدید عضلانی وی اجازه برخی فعالیت‎ها مثل نشستن، برخاستن و خوابیدن را به فرد نمی‎دهد.

  راه‎های کاهش درد عضلانی ناشی از تمرین : این دردهای عضلانی، روش‎های ساده درمانی دارند که در طول روز و هفته فرد می‎تواند در منزل آن‎ها را انجام دهد.

  یکی از راه‌ها این است که تمرین فرد به تمرین روزانه و معمول تبدیل شود؛ یعنی این‎که فرد روزانه با سرعت بسیار کم و مطمئن تمرین کند و از تمرینات بسیار سنگین، سرعتی و انفجاری خودداری کند. بنابراین بهترین راه این است که فرد تمرینات را به صورت سبک و روزانه آغاز کند که این تمرینات باعث گرفتگی‎های عضلانی شدید نشود.

  راه دیگر، استفاده از یخ‎درمانی است. توصیه می‎شود در موارد دردهای عضلانی به‌خصوص اسپاسم‎های شدید، پس از شروع گرفتگی و درد، تعدادی قالب یخ درون کیسه‎ای ریخته شود و تا 72 ساعت روزانه 20 دقیقه در موضعی که دچار گرفتگی است، مانند عضلات ساق پا، گردن و یا هر جای دیگر قرار دهد و این کار را دو تا سه بار به مدت هر بار 20 دقیقه انجام دهد. این کار باعث می‎شود، درد و ورم ناحیه کاهش یابد.

  پس از گذشت این 72 ساعت، فرد می‌تواند عملیات گرما درمانی را آغاز کند. به این معنا که پس از پایان سه روز، از روش کمپرس یا دوش آب گرم و سونا و جکوزی استفاده کند تا درد را التیام بخشد.

راه سوم کاهش این نوع دردها، راه‌کار سوم، داروهای ضد درد و آرام‌بخش هستند. داروهایی مثل آسپرین، استامینوفن، بروفن و ... از جمله داروهایی هستند که میزان گرفتگی عضلات را کاهش می‎دهند که البته مصرف تمام این داروها باید با تجویز و مشورت پزشک باشد.

  افراد همچنین می‌توانند قبل از تمرین از پمادهای گرم‌کننده مانند پیروکسیکام که داروهای گرم‌کننده بافت عضلانی هستند، استفاده کنند. شخص در اولین جلسه تمرینی پس از گرفتگی عضلانی، باید بتواند خوب گرم کند و گرفتگی بافت را به حداقل برساند که راه این امر استفاده از داروها و پمادهایی از این قبیل است.

  راه‌کار چهارمی نیز جهت این امر وجود دارد که کمتر متداول است: این راه‌کار استفاده از تجهیزات پزشکی و موضع‎بندی‎های طبی است که جهت گرفتگی است و در مواقع خیلی ضروری و شدید با مشورت پزشک می‌توان از آن‎ها استفاده کرد.

  آیا استفاده از کافئین قبل از تمرینات ورزشی از درد جلوگیری می‎کند؟  در کل خاصیت کافئین باعث شادابی و نشاط می‎شود و در ورزش‎هایی که به تمرکز نیاز دارند، نباید این ماده را استفاده کرد.

  از آن جا که کافئین باعث شادابی و نشاط می‎شود و خستگی را به تاخیر می‌اندازد و باعث بالا بردن استقامت بدن می‎شود، افراد از این ماده استفاده می‎کنند ولی در مجموع جهت رفع گرفتگی به‌صورت قطعی، نمی‌توان روی این ماده حساب و تمرکز کرد.

  با این حال موادی مانند ویتامین "C" (اسیداسکوربیک) می‎توانند به این امر کمک کنند چرا که برخی گرفتگی‎ها ناشی از عدم آمادگی و تولید اسیدلاکتیک در بدن است و ویتامین "C" نیز می‎تواند اسیدلاکتیک بدن را به حداقل برساند. بنابراین به افراد توصیه می‎شود که در چنین مواردی از شربت آبلیمو، پرتقال یا کیوی که دارای ویتامین "C" هستند، استفاده کنند چرا که در کاهش دردهای عضلانی نقش موثری دارند.

نوع مطلب : پزشکی در فوتبال ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 5 آبان 1394 :: نویسنده : انجمن مربیان فوتبال

آپلود عکس


کارکرد تمرین : پاسهای کوتاه و حرکت بدون توپ

تعداد بازیكنان : به دلخواه

امكانات : مانع ـ

نحوه اجراء: به مانند شكل بازیکنان آبی به یکدیگر پاس داده و جای یکدیگر می روند


** جهت ثبت نام در انجمن مربیان و بازیکنان فوتبال ایران و خرید فیلمهای آموزشی فوتبال اینجا را کلیک کنید**نوع مطلب : تمرینات فوتبال ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
در کشور فرانسه ۱۸ مدرسه فوتبال برای سنین ۱۲ تا ۱۵ ساله و ۵۸ مدرسه فوتبال برای سنین ۱۵ تا ۱۸ ساله وجود دارد که تمام این مدارس یا مراکز آموزش فوتبال توسط باشگاه های حرفه ای فوتبال مثل باشگاه های نانت ، لیون ، اکسر ،مارسی ، بوردو ، کان و دیگر باشگاه های فرانسه با تمامی امکانات ممکنه برای مربیان و دارای یک سازمان منظم اداری برای آنها می باشد ،دائر گردیده است.

در کشور فرانسه چهارشنبه بعدازظهر تمام مدارس این کشور تعطیل است و دانش آموزان موظفند چهارشنبه ها در کلوپ های ورزشی و یا هنری ثبت نام کرده و این روز هفته را با تفریحات سالمی که موردنظرشان می باشد بگذرانندو مثل تمام کشور های دنیا به فعالیت ورزشی به خصوص رشته فوتبال که بیشترین متقاضی را دارد بپردازند.در این روز تمام نونهالان ، نوجوانان و جوانان در زمین های مختلف شهر بطور منظم و زیر نظر مربیانی که بطور افتخاری با این نوجوانان کار می کنند که بیشتر آنها دانشجویان دانشکده ورزش هستند. این دانشجویان در پایان هر سه ماه گزارشی از این نونهالان ، نوجوانان و جوانان تهیه و تحویل استادان می دهند.

کنترل وزن آخر هر هفته و یک کنترل قد هر سه ماه یکبار

معاینه هرروزه به وسیله پزشک مخصوص تیم فوتبال همراه با یک ماساژ دهنده برای بازیکنان صورت می گیرد

این بازیکنان بعد از آمادگی کامل معمولادر سنین ۱۷ ، ۱۸ سالگی با یک قرارداد حرفه ای وارد تیم اول و فوتبال حرفه ای می شوند و یا به باشگاه های دیگر فروخته می شوند.

یکی ازدرآمدهای مهم این باشگاه فروش بازیکنان جوانیکه از این آموزشگاه بیرون می آیند به تیم های حرفه ای

فرانسه و اروپا می باشد.

*برنامه روزانه مراکز آموزش فوتبال اوسر

– بیدار باش : ۷٫۱۵

– صبحانه : ۷٫۳۰

-کلاس درس : ۸

– تمرین فوتبال : ۹٫۴۵

– نهار : ۱۲

– وقت آزاد : ۱۲٫۳۰

– کلاس درس : ۱۴

– تمرین فوتبال : ۱۵٫۳۰

– درس خواندن همراه با کنترل های مربوطه : ۱۸

– شام : ۱۹

– وقت آزاد یا درس خواندن : ۱۹٫۳۰

– خاموشی و خواب : ۲۲

کلیه بازیکنان تیم ملی فرانسه در این مراکز تعلیم دیده و بیرون آمده اند و تنها بازیکنی در تیم ملی فرانسه که در این مراکز آموزش ندیده و مستقیما وارد دنیای فوتبال حرفه ای شد لوران بلان بود و از بازیکنان معروفی که از مدرسه یا مراکز آموزش فوتبال اوسر به دنیای حرفه ای فوتبال وارد شدند می توان از اریک کانتونا و بازیل بولی نام برد. زین الدین زیدان بازیکن سابق و  بازنشسته فوتبال فرانسه نیز از مرکز آموزش فوتبال کن به فوتبال حرفه ای وارد شده بود .

* امکانات تحصیلی

در مرکز آموزش فوتبال اوسر تمام جوانان اجبارا و با یک برنامه و دیسپلین سخت و فشرده به تحصیلات درسی خود ادامه می دهند و آموزگاران آموزش و پرورش که از طرف باشگاه هزینه های آنها تامین می شود هر روز به این مراکز آمده و به این جوانان درس می دهند. مدرک تحصیلی این آموزشگاه فوتبال ، قانونی و از نظر آموزش و پرورش کشور مورد تایید می باشد.

*کادر آموزش و پرورش این مرکز شامل:

(۵) معلم ادبیات فرانسه  ، (۱) معلم فیزیولوژی ، (۴) معلم ریاضی ، (۲) معلم فیزیک ، (۳) معلم علوم اکونومیک ،     (۳) معلم انگلیسی ، (۲) معلم تاریخ و جغرافی ، (۴) معلم آلمانی ، (۲) معلم اسپانیایی ، (۱) معلم ایتالیایی ،(۱) معلم روسی ، (۱) معلم نقاشی ، (۳) معلم حسابداری ، و (۲) معلم کامپیوتر می باشد.

*تمرینات فوتبال مرکز آموزشی اوسر:

– تمام تمرینات فوتبال زیر نظر مربیان به ۳ گروه تقسیم می شود:

گروه اول: شامل نوجوانان کمتر ۱۵ سال می باشد که فقط روی کارهای تکنیکی و فردی کار می کنند

گروه دوم : شامل جوانان ۱۵ تا ۱۷ ساله می باشد که روی کارهای تاکتیکی و فیزیکی مثل سرعت ، استقامت و کار های گروهی با توپ را انجام می دهند.

گروه سوم : شامل جوانان بیشتر از ۱۷ سال می باشد که در تیم دوم حرفه ای این باشگاه بازی می کنند و بعضی از مواقع در تیم اول نیز از آنها استفاده می شود.

*ساعت کار این ۳ گروه به این شرح می باشد :

گروه اول : ۵ تا ۶ جلسه تمرین در هفته که جمعا ۸ ساعت طول می کشد به اضافه مسابقات  فوتبال زیر ۱۵ سال باشگاه ها که آخر هر هفته برگزار می شود.

گروه دوم : ۹ جلسه تمرین در هفته و جمعا ۱۲ تا ۱۴ ساعت می باشد به اضافه مسابقات باشگاه ها برای این سنین که آخر هر هفته برگزار می شود.

گروه سوم : ۸ جلسه تمرین در هفته که جمعا ۱۲ ساعت می باشد به اضافه مسابقات حرفه ای دسته دوم ، این بازیکنان آمادگی کامل را برای بازی در تیم دسته اول را نیز دارند.

*شرایط فیزیکی بازیکنان :

تمام این جوانان قبل از وارد شدن به این مدرسه یک معاینه پزشکی در مرکز پزشکی می شوند و بعد از ورود به مدرسه یا مراکز آموزش فوتبال یک معاینه خصوصی دیگر در کلینیک اوسر مخصوص تیم فوتبال اوسر انجام می شود. این مربیان بازیکنان با استعداد را زیرنظر گرفته و آنها را به مسئولان مربوطه معرفی کرده و این مسئولان با باشگاه های حرفه ای فوتبال تماس حاصل کرده و از طریق آنها مدارک مربوط به ثبت نام بازیکنان را برای گذراندن امتحانات در مراکز آموزش فوتبال دریافت کرده و بعد از صحبت کردن با والدین این جوانان و گرفتن رضایت نامه کتبی از والدین ، مدارک لازم آنها را به باشگاه های حرفه ای فرستاده و چند روز قبل از امتحانات مربوطه والدین به دعوت باشگاه ها از نزدیک با امکانات این مدارس یا آموزشگاه های شبانه روزی از قبیل خوابگاه ، رستوران و طریقه نگهداری و حفاظت و غیره آشنا می شوند و باشگاه ها با جوانانی که مورد قبولشان قرار می گیرند یک قرارداد کتبی و حرفه ای در حضور والدین جوانان امضاء می کنند ( که البته والدین به جای جوانان قبل از رسیدن به سن ۱۸ سالگی این قراردادها را امضاء می کنند )واین جوانان وارد این مراکز آموزش فوتبال که شبانه روزی است می شوند و می توانند همزمان با تحصیلات خود نیز ادامه می دهند.

اوسر شهر کوچکی است در استان بورگین که مرکز این استان شهر دیژون می باشد و تقریبا ۱۵۰ کیلومتر با پاریس فاصله دارد.

مرکز آموزش فوتبال اوسر به مساحت ۵ هکتار در یک فضای سبز و خوش آب و هوا بنا گردیده که در این مرکز ۲ خوابگاه بزرگ که اولی ۸۰۰ متر مربع که دارای اطاق های یک نفره و دو نفره برای ۱۶ جوان و دومی ۵۰۰ متر مربع که ۱۵ جوان را پذیرا می باشد. در این مجموعه همچنین ۸ کلاس درس مجهز به چندین کامپیوتر در اختیار جوانان برای یادگیری قراردارد.همچنین دارای ۲ سالن استراحت ، که در این سالن ها چندین میز پینگ پنگ و چندین دستگاه تلویزیون وجود دارد که می توانند تمام برنامه های تلویزیونی را مشاهده کنند و یک کتابخانه بسیار مجهز که تمام کتاب های با ارزش ورزشی و غیر ورزشی را برای مطالعه در اختیار جوانان قرار می دهند.

*امکانات ورزشی این آموزشگاه فوتبال شامل :

– ۲ زمین چمن فوتبال اولی در اندازه ۱۰۶ * ۶۶  و دومی در اندازه ۱۳۰ * ۶۸

– یک سالن سرپوشیده ۵۵ * ۳۵ با زمین مخصوص فوتبال سالنی می باشد که مجهز به رختکن ، چندین اطاق و سرویس بهداشتی ، دوش حمام است.

– یک سالن بدنسازی که مجهز به جدیترین و پیشرفته ترین دستگاه های مخصوص بدنسازی می باشد.

– یک زمین تنیس

منبع : سایت کوچ یار** جهت ثبت نام در انجمن مربیان و بازیکنان فوتبال ایران و خرید فیلمهای آموزشی فوتبال اینجا را کلیک کنید**

نوع مطلب : عمومی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :